שירה מקודשת

שירה מקודשת הינה שירת רבים היושבים במעגל על הארץ בגובה העיניים ללא במה או חוצץ בין מוביל המעגל לשרים.
השירה המשותפת במעגל גורמת לחוויה שבטית ומדיטטיבית ולהתעלות הרוח.

שירה מקודשת קיימת משחר הימים בכל התרבויות שהתפתחו במהלך ההסטוריה כאשר כל תרבות התפתחה מוסיקלית באופן שונה ומה שמשותף לכל התרבויות זה הבעת תפילות וכוונות טובות דרך שירה משותפת.

כיום אנו שרים במעגלים שירים ותפילות שנכתבו לפני מאות שנים וזוכים לעדנה מחודשת במעגלי השירה ברחבי העולם בינהם שירה יהודית, שירה אינדיאנית, שירה אפריקאית, שירה הודית ועוד..

גם שירים המושרים בפסטיבלי הריינבואו ברחבי העולם  מצאו דרכם למעגלי השירה ועם השנים נוצר מצב שכל אחד יכול להביא למעגל שיר כל עוד השיר נושא עימו תדר חיובי של אהבה, אחדות או תפילה.

שמעון לב טהור הוא מהראשונים שיצרו מרחבי שירה מקודשת בישראל לפני 25 שנה והוא מאבני הייסוד של התופעה בארץ.
שמעון הביא עימו למעגלי השירה שירים ממסעותיו בעולם (הודו, ברזיל, פרו, ארה"ב ,מפגשי ריינבואו…) ושירים מבית שלמד מאביו הפייטן והשירים האלה היוו את הבסיס למעגלי השירה הראשונים ועם השנים שמעון הוסיף לרשימת השירים גם שירים של יוצרים מקומיים כמו" שי בן צור, גיל רון, ירון פאר, אמיר פייס… מה שגרם לאנשים רבים להתאהב במעגלי השירה דרך שירים מוכרים וכיום ישנם מעגלי שירה שרוב השירים המושרים בהם נכתבו ע"י יוצרים מקומיים.

מעגלי השירה של שמעון מלווים בד"כ ע"י מיטב הנגנים מעולם מוסיקת העולם המקומית וכמוכן שמעון מזמין למעגלים אומנים להוביל שירים לפי המיקום הגאוגרפי של המעגל כך שכל מעגל שונה מהמעגל הקודם וטומן בתוכו קסם ייחודי.

שמעון לב טהור

תמונות ממעגלי שירה

מעגלים קרובים